Firma / O mnie

Szanowna Klientko, Szanowny Kliencie,

nazywam się Anna Czebatul-Sottek. Z wykształcenia i zamiłowania jestem nauczycielką języków obcych, tłumaczką oraz specjalistką ds. szkoleń. W tych dziedzinach działalności zawodowej mam najwięcej doświadczenia i w nich czuję się najlepiej. W mojej pracy wykorzystuję zarówno wysokie kompetencje językowe, wszechstronną wiedzę, umiejętność szybkiego uczenia się i wyszukiwania potrzebnych informacji, a także dotychczas zdobyte doświadczenia. W wykonywaniu zawodu tłumacza, nauczyciela i specjalisty ds. szkoleń pomagają mi również moje cechy osobowości jak otwartość, elastyczność, cierpliwość, empatia, kreatywność, dynamiczność, stanowczość, odpowiedzialność oraz skrupulatność. A jedną z moich umiejętności, którą szczególnie lubię i cenię, i którą z powodzeniem wykorzystuję zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, jest umiejętność zamiany porażki w sukces.

Jak to się wszystko zaczęło?

W dzieciństwie do moich ulubionych form spędzania czasu należała zabawa w szkołę na „stanowisku” nauczycielki. W szkole podstawowej odkryłam w sobie zdolności humanistyczno – językowe. W szkole średniej stałam się świadoma własnych predyspozycji zawodowych, które po maturze rozwijałam na kierunku „język niemiecki” w najlepszej w tamtych latach szkole pod słońcem, czyli Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Gorzowie Wielkopolskim, szkole nowoczesnej, przyjaznej, zatrudniającej świetną kadrę dydaktyczną, w mistrzowski sposób łączącej wiedzę teoretyczną i praktykę. W Gorzowie Wlkp. zdobyłam również pierwsze szlify zawodowe jako nauczyciel języka niemieckiego w szkołach podstawowych oraz klubach młodzieżowych. Naukę w Kolegium Języków Obcych ukończyłam uzyskując tytuł licencjata w zakresie nauczania języka niemieckiego.

W tym samym roku rozpoczęłam pięcioletnie studia magisterskie w Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie poznałam tajniki języka norweskiego, studiowałam m.in. historię, literaturę i geografię państw nordyckich oraz rozwijałam znajomość języka niemieckiego. Podczas studiów otrzymałam stypendium Pasvik Folkehøgskole. Dzięki temu spędziłam rok w Północnej Norwegii doskonaląc znajomość języka norweskiego, pogłębiając wiedzę o tym pięknym i egzotycznym kraju, poznając kulturę, obyczaje i styl życia Norwegów, rozwijając kompetencje interpersonalne w międzynarodowej grupie studentów oraz zwiedzając, zwiedzając, zwiedzając. Kolejne stypendium przyznane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Norwegii dało mi możliwość zebrania materiałów oraz napisania pracy magisterskiej na Uniwersytecie w Oslo.

I co z tego wynikło?

Po obronie pracy magisterskiej na Uniwersytecie w Poznaniu podjęłam pracę jako nauczyciel języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej oraz rozpoczęłam własną działalność gospodarczą w zakresie nauczania języka niemieckiego i norweskiego. W ramach działalności prowadziłam zajęcia językowe grupowe i indywidualne na wielu poziomach nauczania oraz dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego zaczęłam wykonywać usługi tłumaczeniowe na zlecenie biur tłumaczeń, instytucji państwowych, przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Nawiązałam również współpracę z jednostkami szkoleniowymi i firmami komercyjnymi – do moich zadań należała organizacja i prowadzenie kursów językowych wg programu autorskiego dla różnorodnych grup zawodowych oraz przeprowadzanie egzaminów z języka norweskiego. Nie przestałam także pogłębiać swojej wiedzy – w ostatnim czasie podczas studiów podyplomowych Psychologia Zarządzania w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prywatnie jestem szczęśliwą mieszkanką Wrocławia uwielbiającą podróże, twórczość Mike'a Patton'a, psychologię i przyjacielskie pogaduchy przy kubku aromatycznej herbaty.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystyczno-analitycznych. Kliknik OK, jeżeli nie masz nic przeciwko.
Zajrzyj do Polityki Prywatności Google Analytics, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.

OK